İkaz Yelek Seçenekleri Nelerdir?

İkaz Yelek Seçenekleri Nelerdir?

İkaz yelek seçenekleri ile iş sahasında daha güvenilir bir ortam oluşturmak mümkündür. İnşaat ve şantiyeler başta olmak üzere İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda önlem alınması gereken her yerde ikaz yeleklerinin tercihi şarttır. Personelin birbirinin farkına varması ve güvenilir bir şekilde çalışmalar sürdürmesi adına bu yeleği tercih edebilirsiniz. Peki, ikaz yeleğinin özellikleri nelerdir? Bu yeleği diğerlerinden ayıran seçenekleri sizler için sıraladık!

İkaz yelekleri fosforlu ve işçilerin görülebilmesini sağlamak adına oldukça değerli seçeneklerdir. İş güvenliğini sağlaması açısından genellikle yeşil neon renkte tasarlanan bu yeleklerin sarı ve turuncu renklerde de imal edilmesi mümkündür. Bu noktada amaç ışığın yansıması ile kazaların önüne geçmektir. Bu nedenle de görsellikten ziyade işlevsel olarak başarılı olması daha değerlidir.

İkaz Yelek Özellikleri ve Kullanım Alanları

İkaz yeleklerinin genel manada fosforlu, kolsuz ve dikkat çekici özellikler taşıması gerektiğini ifade etmek gerekir. Ancak bu özelliklerin yanı sıra yeleğin kullanışlı ve insan sağlığını tehdit etmeyecek niteliklere de sahip olması gerekir. Bu kapsamda ilgili standartları taşıması ve ergonomik bir yelek olması ikaz yelekleri ile ilgili en önemli özelliklerdendir. Muhtelif yerlerinde reflektörler yer alan bu yeleklerin kullanım alanları aşağıdaki gibidir.

  • Şantiye ve Tersaneler
  • Trafik
  • Acil Kurtarma Sahaları
  • Yol Yapım ve Bakım Sahaları
  • Güvenlik Bölgeleri
  • Fabrika ve Üretimhaneler

Kullanım alanları oldukça çeşitli olan ikaz yelekleri kullanılmadığında çeşitli kazaların ortaya çıkması muhtemeldir. Amaç bu kazaları önlemek olduğundan siz de bu konuda mutlaka ikaz yeleklerini tercih etmelisiniz.

İkaz Yeleği Fiyatları

İkaz yeleği satın almak pek çok işletme için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Çünkü güvenliğin en önemli faktörlerinden olan bu yeleklerle riskleri ortadan kaldırmak mümkündür. Peki, ikaz yelek fiyatları nasıl belirlenmektedir?

Fiyatları belirleyen temel faktör kullanılan kumaş kalitesidir. Bu nedenle de kumaş kalitesini dikkate alarak bir alışverişe olanak sağlamak şarttır. Beden, adet ve ekstra özellikleri de düşünüldüğünde ikaz yeleklerinde fiyatlar değişkenlik gösterir. En uygun fiyatlar ve en kaliteli seçenekler için tercihinizi yapmalısınız. Bu kapsamda en özel seçenekleri yakalama şansı bulabileceksiniz.