İş Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

İş Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

İş kıyafetleri nasıl seçilir sorusu son zamanlarda pek çok kişinin sorduğu önemli sorular arasında yer almaktadır. Siz de işletmeniz ve personelleriniz için en kaliteli ürünleri satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yazımızı detaylı bir şekilde inceledikten sonra kendiniz için en uygun iş kıyafetlerini web sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

İş Kıyafetleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş kıyafetleri ile çalışmak rahattır, hareketi kısıtlamaz. Takım elbise, tulum, önlük, ceket ve başlık iş kıyafetlerinin unsurları olarak kabul edilir. Özel giysiler genellikle aşçılar, garsonlar, güvenlik görevlileri veya sağlık personeli tarafından kullanılır. Bunun yanı sıra iş kıyafetlerinin kesinlikle kire dayanıklı olmalıdır.

Vücudu yaralanmalardan korumak için koruyucu giysiler giyilir. Örneğin şok, yanıklar ve virüslerden korunmak için iş elbiseleri büyük bir öneme sahiptir. Koruyucu iş kıyafetleri bir şantiyede veya laboratuvarda kullanılır. Rahat ve dayanıklı olmalıdır.

Sinyal formu, turuncu veya sarı gibi parlak renklerle karakterizedir. Bu tür giysiler, karanlıkta veya zayıf ışıkta hareket için gerekli olacaktır. Böylece bir kişi uzaktan görülebilir.

Boyut, bir kişiyi hareket halinde kısıtlamayacak şekilde olmalıdır. İş kıyafetlerinin genellikle normalden bir veya daha fazla beden büyük olması gerekir. Bazen günlük kıyafetlerin üzerine özel kıyafetler giyildiği için işin türüne bağlıdır.

İş üniformalarını veya koruyucu elbiseleri dikerken, bir kumaş tedarik edin. Örneğin, sağlık personeli için bir üniforma seçerken, genellikle dar olduğu için beden eklenmez. İnşaatçılar için ceketler büyük bir marjla yapılır, böylece altına bir kazak veya normal bir ceket giyebilirsiniz.

İş giysisinin boyutu iki ana parametre ile belirtilir: yükseklik ve göğüs çevresi. Ek çevrenin bel, kalça ve omuz çevresi olduğu kabul edilir.

İş kıyafetleri farklı kumaşlardan yapılmıştır. Çoğu zaman doğal, sentetik ve harmanlanmış olanları kullanırlar. Kaba patiska, çuha, branda ve dimi doğal kumaşlar olarak kabul edilir. Havanın iyi geçmesine izin verirler. Böylece bu tür giysilerdeki vücut nefes alır. Malzemeler cilde temas ettiğinde tahriş etmez ancak kirlenmeye ve kırılganlığa karşı dayanıklı değildir.

Profesyonel İş Elbiseleri

En kaliteli ve güvenilir iş elbiselerine sahip olmak için hemen harekete geçin ve bizimle iletişime geçerek ürünlere sahip olun.