0538 702 46 89
  • Mekap%20106%20Çelik%20Burunlu%20İş%20Ayakkabısı
  • Mekap%20106%20Çelik%20Burunlu%20İş%20Ayakkabısı
  • Mekap%20106%20Çelik%20Burunlu%20İş%20Ayakkabısı
Mekap 106 Çelik Burunlu İş Ayakkabısı
Ürün Kodu : MKR306         Yorumlar (0)        Yorum Ekle

İş Ayakkabısı Modelleri

İş ayakkabısı, işçilerin iş yerlerinde ayaklarının korunmasını sağlayan ve iş ortamına uygun bir şekilde üretilen ayakkabılar olarak ifade edilmektedir. Bu anlamda iş ayakkabısı tercihinin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili pek çok soru da gün yüzüne çıkmaktadır. Siz de iş ayakkabısı tercihi yapacaksanız ve nasıl ayakkabılar tercih etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. İş ayakkabısı tercihinde dikkat edilmesi gerekenleri sizler için derledik. Şimdi gelin iş ayakkabısı tercihinde dikkat etmeniz gerekenleri hep birlikte inceleyelim.

İş Ayakkabısı Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

İnsanlar yaşamlarının çoğunu çalışma koşullarında geçirirler. Bu nedenle sadece güvenliklerini değil, aynı zamanda işyerinde rahat bir ortam sağlamak da önemlidir. Konfor ve güvenlik doğrudan iş ayakkabılarına bağlıdır.

İşçiler için öncelikle iş sırasında ayakları korumak için özel ayakkabılara ihtiyaç vardır. Bir çalışanın sağlığına zarar verme riski taşıyan koşullar şunlar olabilir. Düşük veya yüksek sıcaklıklar, kaygan zeminler, enkaz, kıymıklar ve zemindeki diğer keskin kesici parçacıklar, yüksek nem, kir, su, ateş, kar, agresif kimyasal çevre ve çok daha fazlası. Ayakkabı, bir kişinin olacağı belirli koşullar dikkate alınarak yapılmalıdır.

İş ayakkabısının dış tabanı, temel unsurlarından biri olmalıdır. Su geçirmez, kaymaz, şok emici olmalı ve ayağın anatomik şeklinin almalıdır. Bu gereksinimler tamamen modern döküm tabanlar ile karşılanmaktadır. Ayakkabıların yapıldığı malzemenin kendisi tercihen doğal veya birleşik olmalı ve kimyasal tahriş edici maddelerden, biyolojik faktörlerden, mekanik etkilerden korumalı ve nemin geçmesine izin vermemelidir.

Elektrik çarpmasına karşı bile koruma sağlayan özel tip güvenlik ayakkabıları vardır. Ayrıca delinmelere karşı koruma sağlamak için özel Kevlar tabanlıklar ve ayakları darbelerden koruyan metal veya kompozit burunlu başlıklar kullanılır.

Daha az riskli, ancak daha az önemli olmayan, bir uzmanın uzun süre ayakta durduğu veya çok hareket ettiği durumları içerir. Ayakkabılar, ayakları zedelemeyecek, ayağa zarar vermeyecek ve iyi havalandırma sağlayacak şekilde iyi düşünülmüş bir tasarıma sahip olmalıdır. Hafif iş ayakkabısı, daha verimli çalışmanıza ve yorulmamanıza yardımcı olur.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Taksit seçenekleri için Üye Girişi Yapmalısınız.
Toptan Fiyat Al
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.