0538 702 46 89

Montaj İş Eldiveni Nedir?


Montaj iş eldiveni, işçiler tarafından montaj esnasında kullanılan eldiven modelleri arasında yer almaktadır. Son derece önemli olan montaj iş eldivenlerini siz de dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

İnşaat Eldiveni Nasıl Seçilir?

İnşaat eldiveni ve montaj iş eldiveni seçiminde dikkat edilmesi gereken tüm detaylar genel olarak aşağıdaki gibidir.

Kesikler ve Delinmelere Karşı Dayanıklı

Bahçe işleri, çevre düzenlemesi, marangozluk, yemek pişirme, metal işleme veya aletle ilgili diğer işler gibi işler delinmeye karşı dayanıklı eldivenlere ihtiyaç duyacaktır. Sert iken kesilmeye dayanıklı eldivenler sizi tüm yaralanmalardan korumazlar. Ancak çalışırken ellerinizi kesme şansınızı azaltmaya yardımcı olabilirler. İşiniz için doğru kalınlığa ve dolguya sahip bir malzeme arayın. Ayrıca güçlendirilmiş avuç içi, dolgulu parmaklar veya parmak eklemleri gibi biraz daha karmaşık bir anlama da gelebilir.

Darbelere Dayanıklı Eldivenler Seçin

İnşaat, ağır bahçe işleri yapıyorsanız, ağaç işleme veya kullanan diğer işler elektrikli aletler, ihtiyacın olacak darbeye dayanıklı eldivenler tercih etmeniz gerekmektedir.  Bu eldivenlerin avuç içinde ve elin boğumunda ekstra dolgu olacaktır. Bu, ağır bir darbenin şokunu veya elektrikli aletlerden kaynaklanan titreşimi emmeye yardımcı olarak ellerinizi sürtünme, kabarma veya morarmalardan korur.

Su ve Kimyasallara Karşı Dayanıklı Eldivenler

Bahçe işleri, sıhhi tesisat, marangozluk, boyacılık, oto işleri veya herhangi bir kimyasalın kullanımı gibi işler sıvıya dayanıklı eldivenler gerektirecektir. Bu nedenle su geçirmez eldiven tercih etmelisiniz. Maksimum direnç için hiç suya izin vermeyen   genellikle dış tarafı kauçukla kaplanmış veya su geçirmez malzemeden yapılmış malzemeleri tercih etmeniz de fayda vardır.

 

Tam su geçirmezliğe ihtiyacınız yoksa su dökmelerine yardımcı olan bir malzemeyle kaplanmış malzemeleri de bulabilirsiniz. Bir dış mekan işi veya inşaat işi için beton eldiven arıyorsanız, beton, katran veya harç gibi maddeleri tutmanıza izin verecek özel bir kauçuk kaplama bulabilirsiniz.

Beybi Eldiven Modellerinde Doğru Beden Seçimi

Boyutlandırma ve uyum, eldiveninizin rahatlığında büyük bir fark yaratır. Uzun çalışma günlerinde iş eldivenlerinizi kullanacaksanız, eldivenlerin rahat bir şekilde oturduğundan emin olmak çok önemlidir.

Eldiveninizin tasarımı söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

·         Dış dikişler daha rahattır ancak çabuk yıpranabilirler.

·         İç dikişler dayanıklıdır ancak cildinizi tahriş edebilir.

·         Avuç içi boyunca uzanan dikişler daha fazla konfor sağlar.

·         Arkadaki dikişler daha iyi bir uyum sağlayabilir.

Uygun olmayan eldivenler rahatsızlıktan daha fazlasına neden olur. Çalışma sırasında hareketi kısıtlayabilir ve su toplaması ve kas krampları gibi uzun süreli yaralanmalara neden olabilir.

En Kaliteli İş Eldiven Modelleri

En kaliteli ve güvenilir iş eldiven modelleri web sitemizde sizler için sunulmaktadır. Siz de bu ürünleri en kaliteli ve kusursuz bir şekilde tercih ederek mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kaliteli ürünlere sahip olmak için hemen sipariş oluşturmaktır.

 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Toptan Fiyat Al
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.